Kandidaadid

Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

Tegevuse eesmärk: laps teab, kuidas aidata linde üle elada meie talve, mida linnud söövad talvel ja kuidas teha süüa lindudele. Laps hoolivalt suhtub lindudesse.

Heidi Jakobson

Eelmise aasta "Imelise koorumise "jätkuna tõime lasteaeda neli kana. Tuvustame lastele ja vanematele kust tuleb lauale tervuslik toit ja kuidas hoida looduse tasakaalu. Lapsed meisterdasid isegi kanadele kiige aedikusse et saada õnnelikke mune.

Svetlana Špilkova ja Ljudmila Kurilova

Välja mõtlevad ja viivad läbi laste jaoks erinevad tegevused, seotud keskkonna kaitsmise ja tundmisega, näiteks koos lastega kasvatasid omas rühmas sibulat, murud ja teist taimed. Väga aktiivsed, loomingulised ja loodusse armunud õpetajad.

Väike Werrone Kooli 3.-4. klassi õpilased

Unistada tuleb suurelt! Õpilased otsustasid koos õpetajaga ehitada erinevatele linnuliikidele pesakastid ja need koos isadega Võru linna Kreutzwaldi parki üles panna. Koostööd tehti Võru linnavalitsusega ja meie unistus saab päriselt teok!

Kohtla-Järve Lasteaed Tuhkatriinu, rühm Päevalill

Projekt teemal "Linnud on meie sõbrad" aitas arendada lastes erinevaid oskusi: märkama, kirjeldama, nimetama, aitama. Läbi mängu, vestluse, kunstilise tegevuse ja loovülesannete lahendamise jõudsid lapsed uute teadmisteni ning rõõmuga aitavad linde.

Loo Keskkooli 10.-12. kl. õpilased

Iga-aastane rattamatk toimub septembri 2.reedel. Kevadel planeerivad selle 11.kl. õpilased õpetajaga. Matk on 35-40 km, selle käigus tutvustatakse noortele kodukoha looduslikke, ajaloolisi ja tänapäeva paiku. Kolme õa jooksul on iga marsruut erinev.

Kalamaja Põhikool

Kalamaja kool on 103 aastat vana ning asub superlahedas Kalamaja kogukonnas. Juba see on "miski", mis paneb meie kooli lapsed mõtlema ja tegutsema keskkonda säästvalt. Et kõik veel selgem oleks, korraldame juba üle 10 aasta kevadeti keskkonnanädalat!

Haljala Kooli 5. klass

Haljala Kooli 5. klass on läbi 2018/2019 õppeaasta paistnud üle terve kooli silma mitmekülgsete loodust säästvate noorte inimestena.

Õpetaja Maarja Okk

Õpetaja Maarja Okk on oma laia silmaringi ning keskkonnateadlikkusega innustanud erinevatel viisidel loodustsäästvalt tegutsema tervet kooliperet - nii õpilasi kui õpetajaid.

Liseth Dietrich ja Teona Kiknavelidze

Paljud kaubad, mida me poest ostame, leiavad varem või hiljem oma tee prügikasti. Andes asjade uue elu, valmistame ühelt poolt rõõmu mõnele teisele inimesele. Otsustasime anda oma vanadele teksadele uue elu, tehes nendest kandlekoti